Povedz zbohom suchým vlasom! Prichádza hydratačná vlasová starostlivosť Matrix Food For Soft

V čase, keď sa problematika nedostatku vody rieši po celom svete, je dôležité nezabúdať aj na bežné starosti, ktoré nás trápia. Každodenná hydratácia je pre nás dôležitá nielen vo forme pitného režimu. Naše suché vlasy je potrebné hydratovať taktiež. Ako odpoveď na rastúci dopyt spotrebiteľov po ukojení smädu ich vlasov vyvinula značka Matrix rad Food For Soft, profesionálny systém hydratačnej vlasovej starostlivosti obohatenej o avokádový olej a kyselinu hyalurónovú.

Cieľom nového produktového radu Food For Soft je získať srdce všetkých klientov nezávisle od typu ich vlasov. Značka Matrix sa usiluje o vytváranie stále jednoduchších a dostupnejších riešení, a preto v rámci uvedenia nového radu produktov predstavuje aj nový dizajn obalov. Výraznejšie farby a intuitívne tvarovo rozlíšiteľné typy produktov uľahčujú orientáciu a identifikáciu jednotlivých produktov.

Food For Soft, nový rad kaderníkov obľúbenej vlasovej starostlivosti, je určený pre vlasy postrádajúce hydratáciu. Každý máme trochu smädné vlasy. Účinky nového hydratačného systému však najviac ocenia klientky so suchými vlasmi, s vlasmi preťaženými chemickými úpravami, klientky s hustými či šedivými vlasmi alebo s vlasmi poškodenými tepelným stylingom. Hydratačná rutina prináša dokonalú hebkosť všetkým typom vlasov.

                         

Profesionálny systém inovatívnych hydratačných produktov sa skladá z hydratačného šampónu, hydratačného kondicionéra na jednoduché rozčesávanie vlasov, hydratačnej masky pre tie najsuchšie vlasy a multifunkčného olejového séra. Kompletná rutina uzamyká vlhkosť vo vlasoch až po dobu 72 hodín a dodáva vlasom 7-krát viac hydratácie.* Vďaka svojej hydratačnej sile prináša vlasom pocit hebkosti, žiarivý lesk a väčšiu uhladenosť. Produkty zároveň uľahčujú úpravu vlasov a zanechávajú vlasy viac vyživené. Najlepšie výsledky dosiahnete pri používaní kompletnej rutiny. Po umytí šampónom nasleduje aplikácia hydratačného kondicionéra alebo, v prípade veľmi suchých a poréznych vlasov, bohaté ošetrujúce hydratačné masky. Celú rutinu starostlivosti o suché vlasy zakončite aplikáciou multifunkčného olejového séra, ktoré vlasy nielen hydratuje a uhladzuje, ale zároveň funguje aj ako termoochrana až do 230 °C.

*Pri použití systému Food For Soft šampónu, kondicionéra a olejového séra v porovnaní s bežným šampónom.

                         

Od starostlivosti o pleť až k vlasovej starostlivosti

                                             

Medzi kľúčové zložky radu Food For Soft patria dve aktívne látky, ktoré sa hojne používajú v produktoch starostlivosti o pleť: kyselina hyaluronová, známy humektant, ktorý dodáva vlasom hydratáciu, a avokádový olej, ktorý uzamyká vlhkosť vo vnútri vlasového vlákna. Kyselina hyalurónová je výnimočná molekula, ktorá dokáže absorbovať až 1000-krát toľko vody, koľko sama váži, podobne ako huba. Vďaka tomu dodáva hĺbkovú hydratáciu všetkým typom vlasov. Kyselina hyalurónová sa prirodzene vyskytuje v našom tele, ale jej prirodzená produkcia môže pôsobením nepriaznivých vonkajších vplyvov klesať. Nový rad hydratačných produktov Matrix dokáže veľmi efektívne doplniť chýbajúcu hydratáciu vo vlasoch. Účinky kyseliny hyalurónovej sú posilnené prítomnosťou všestranného avokádového oleja. Tento ľahký olej vytvára hydrofóbny obal okolo každého vlasového vlákna, uzamyká vodu absorbovanú kyselinou hyalurónovou vo vnútri vlasu a účinne tak zabraňuje strate hydratácie. Výsledkom je okamžitá premena vlasov, ktoré sú hebké na dotyk.